Poruka podrške Landeshauptmanna Dr. Wilfrieda Haslauera

Pismo podrške našoj župnoj zajednici i Hrvatskom centru uputio je Landeshauptmann Dr. Wilfried Haslauer. U pismu naslovljenom na našeg župnika fra Zlatka i sve članove naše župne zajednice (koje u nastavku možete pročitati u cijelosti) dr. Haslauer ističe kako su vijesti i izvješća o strašnom potresu koji je pogodio djelove Hrvatske potresla kako njega tako i sve stanovnike Landa Salzburg.

"Naše misli i suosjećanje u ovim su strašnim trenucima osobito s obiteljima i poznanicima smrtno stradalih i ozljeđenih".  U nastavku pisma dr. Haslauer izriče poštovanje svima u našoj zajednici koji su sudjelovali u prikupljanju materijalne pomoći za potresom pogođena područja o čemu ga je izvijestio predsjednik Hrvatskog centra i gradski vijećnik Grada Salzburga mag. Jurica Mustać.

"Ovom velikom angažmanu i zajedništvu u spremnosti na pomoć pogođenima ovim potresom u Hrvatskoj izričem osobno poštovanje te ga vidim kao osobit humanitarni karakter i dobar kršćanski duh hrvatske zajednice u Salzburgu. U tom smislu svom stanovništvu u Hrvatskoj pogođenom ovim potresom želim puno snage i ustrajnosti u ovim teškim vremenima, te se radujem ponovnom susretu s našim hrvatskim prijateljima u Salzburgu." - završava svoje pismo dr. Haslauer. 

Pismo dr. Haslauera