Razoran potres u Turskoj i Siriji - poziv na solidarnost

Dragi vjernici, jutros smo potreseni viješću, da je teški potres pogodio dijelove Turske i Sirije. Posebno je pogođen grad Aleppo u Siriji, u kojem se franjevci već deset godina brinu za ratnu siročad, siromahe i beskućnike. Jutrošnjim potresom su mnogi ljudi u Aleppu i na prostoru pogođenim potresom bili izvrgnuti ledenoj kiši, snijegu i hladnom vremenu. Njima ususret su izišli franjevci Aleppa, otvorivši vrata crkava, gdje je stradalnicima ovog teškog potresa bio ponuđen krov nad glavom, odjeća, pokrivači, topli napitci i hrana.

U turskom dijelu je u središtu potresa stradao još uvijek nepoznat broj ljudi, djece, staraca… Brojke se povećavaju svake minute. Ljudi su očajni i mole jednostavno: „Pomozite nam!“

Prije dvije godine je Hrvatsku pogodio teški potres u Zagrebu, a posebno u Sisku i okolici. U prikupljanju pomoći se nalaze mnoga imena turskih državljana. Bili su spremni pomoći stradalnicima. Pomagali su svojim novčanim prilozima putem naše Hrvatske katoličke župe Salzburg. ONI DANAS TREBAJU HITNU POMOĆ!

U nedjelju, 12. veljače 2023., mi imamo slavlje u našoj župi: „Stepinčevo“. Neka u proslavi našeg nebeskog Zaštitnika, bl. Alojzija kard. Stepinca bude to i NEDJELJA SOLIDARNOSTI S LJUDIMA U TURSKOJ I SIRIJI. U tu svrhu se naša župa odriče predviđenog domjenka nakon svete mise i sav novčani izdatak u to predviđen stavlja u našu zajedničku pomoć koja će se toga dana u našoj župi u Salzburgu i filijalama, Gollingu, Radstadtu i St. Johannu/Pongau, prikupljati u okviru nedjeljne milostinje:

ONI SU POTRESOM POGOĐENI – BUDIMO IM ZRAČAK NADE!

Vaš svećenici fra Ivan Cvetković i fra Zlatko Špehar