Posjet biskupa Franje Komarice

U našoj župi u Salzburgu u nedjelju 14. svibnja 2017. pastoralnom posjetu bio je mons. dr. Franjo Komarica, biskup banjalučke biskupije, zajedno s vlč. Darkom Anušićem, župnikom u Mrkonjić Gradu. Razlog njihova posjeta je prvenstveno bio u liturgijskom susretu s vjernicima naše župe, a koji je u svojem okviru imao i onaj evanđeoski karitativni duh: ne zaboravimo braću i sestre u protrebama.

Kao što se apostoli nisu bili oglušili na vapaje prvih kršćanskih siromaha u njihovim zajednicama (Dj 6, 1-7), tako su i na vapaj biskupov i zamolbu župnikovu, naši vjernici otvorili svoje uši za Riječ Božju i biskupovu, srca na suosjećanje s trpećima, ali i svoje ruke u znak solidarnosti s hrvatskim povratnicima na području župe Mrkonjić Grad. Kod svetih misa u Salzburgu (rana i velika), zatim u Radstadtu i Gollingu, otac biskup je neumorno govorio, bodrio, poticao i upozoravao sve nas, govoreći nam, da se i u neizdrživim uvjetima nada naših povratnika nije izgubila i nije prestala podizati svoje poglede prema Nebu i budućnosti opstanka na vjekovnim hrvatskim katoličkim prostorima Bosne i Hercegovine: „Od 8. stoljeća ti su krajevi nastanjeni katolicima Hrvatima. Od 13. stoljeća imaju već uređene i katoličke biskupiju,zar ih trebamo ostaviti onima koji su se otvorili pozivu zla sotonskoga i koji su njegovim poticajem protjerivali sve što nije srpsko na tim područjima.“ kazao je biskup Komarica.

Zahvaljujemo se na biskupovom posjetu, riječima i duhu kojim je i u nama učvršćivao nadu, ali i izazovima koji su se probudili u mnogima, a sve s naglaskom na otvoreno pitanje POVRATKA.

Pomoć od 4400-. €, koliko je prikupljeno na svetim misama, rado je darovana od srca i mogućnosti naših vjernika, predana je župniku vlč. Darku Anućiću za krov crkve u Liskovici kod Mrkonjić Grada. Ujedno su i biskupove knjige našle čitače u 151 obitelji.